آموزش نصب کاستوم رام های موجود در سایت

سلام و درود خدمت همه دوستان رام‌فایی عزیزم،

با توجه به اینکه رام‌فا، یکی از اصلی‌ترین و کامل‌ترین سایت‌‌ها در زمینه کاستوم رام ها و ارائه اون ها به هم‌میهنان عزیز می باشد، لازم دونستم تا آموزشی ساده، مرحله به مرحله رو برای شما دوستان عزیزم آماده کنم. یقینا با مطالعه این آموزش ها و انجام دقیق مراحل، شما هم میتونید بدون نیاز به هیچ کسی آخرین ورژن اندروید رو روی گوشی تون داشته باشید و از اون لذت ببرید.

پیش از مطالعه بهتر است بدانید

 با خرید رام‌های مورد نیاز خود از رام فا، علاوه برخورداری از گارانتی بی قید و شرط بازگشت وجه و ضمانت سلامت رام‌ها، در قرعه‌کشی ها نیز شرکت داده میشوید؟ برای اطلاعات بیشتر میتوانید از نوار سمت راست سایت لینک‌های مورد نظر خود را مشاهده کنید

پیش نیاز های این آموزش:

۱- اگر نمیدونید کاستوم رام چیه یا اطلاع کمی دارید (اینجا کلیک کنید)

۲- نیاز به یک سیستم با سیستم عامل ویندوز دارید (فقط برای انتقال فایل ها به مموری کارت)

۳- کمی مغز 🙂

۴- از اطلاعات روی حافظه داخلی گوشیتون بک آپ تهیه کنید.

۵- فایل های رام و گپز رو روی مموری کارت قرار بدید

درصورتی که کاستوم رام مورد نظر خود را از رام فا تهیه کرده اید، نیاز به دانلود و جستجو برای هیچ فایل دیگری در اینترنت نمی باشد! تنها به ایمیل خود مراجعه کنید و و فایل های ارسال شده در آن را دانلود کنید سپس میتوانید ادامه این آموزش را پیگیری نمایید

۶- ما رام ها رو از محیط کاستوم ریکاوری نصب میکنیم. درصورتی که نمیدونید کاستوم ریکاوری چیه و یا هنوز اونو نصب نکردید (اینجا کلیک کنید) درصورتی که کاستوم ریکاوری نصب می باشد میتوانید ادامه آموزش نصب کاستوم رام را مطالعه کنید، در غیر این صورت ابتدا پیش نیاز ها را فراهم کنید.

آموزش نصب کاستوم رام

نصب از طریق محیط TWRP

برای نصب کاستوم رام های از طریق کاستوم ریکاوری TWRP، ابتدا نیاز داریم تا وارد محیط ریکاوری بشیم. (برای مشاهده آموزش ورود به محیط ریکاوری اینجا کلیک کنید)

۱- بعد از ورود به محیط ریکاوری Backup رو لمس کنید. تمام تیک های این بخش را فعال کنید. سپس نوار پایین را سوایپ کنید تا بک آپ آغاز گردد. “حتما” محل ذخیره سازی را مموری کارت انتخاب کنید.  (این مرحله اختیاری می باشد اما شدیدا توصیه می شود)

۲- روی wipe لمس کنید -> Advance Wipe را انتخاب کنید -> تیک های Dalvik – Cache – Data – Internal Storage – System را بزنید. و دوباره با سوایپ کردن نوار پایین دستور اجرا رو صادر کنید

۳- روی Install لمس کنید -> Select Storage را انتخاب کرده و SdCard را انتخاب کنید -> به محل فایل های دانلود شده رفته و ابتدا رام را رایت کنید سپس گپز را رایت کنید.

۴- ریبوت کنید و تمام.

* توجه! بوت اولیه تا ۱۵ دقیقه زمانبر خواهد بود.

** از رام جدید و پر سرعت خود لذت ببرید.

نصب از طریق محیط CWM

برای آموزش نصب کاستوم رام از محیط این کاستوم ریکاوری لازمه بدونید که این روش کاملا شبیه به TWRP هست، فقط در TWRP گزینه ها لمسی هستند و روی گزینه ها لمس میکنید، در اینجا با کلید های ولوم+ و ولوم- روی گزینه ها بالا پایین رفته و با دکمه power اون ها رو انتخاب و تایید میکنید. باقی مراحل کاملا مطابق با روش نصب TWRP پیش برید.

 

 

آپدیت کاستوم رام 

درصورتی که ایمیل اطلاعیه مبنی بر قرارگرفتن ورژن جدیدتر رام خود از رام فا دریافت کرده اید، مراحل زیر را انجام دهید.

* ‌توجه کنید در آپدیت رام های تهیه شده از رام فا هیچ یک از اطلاعات شما پاک نخواهد شد و هیچ مشکلی در عملکرد فعلی دستگاه پیش نخواهد آمد.

۱- توسط لینک در اختیارقرار گرفته ورژن جدید رام + آخرین ورژن گپز را دانلود و در مموری کارت خود قرار دهید.

۱-۱- توجه کنید حتما باید از آخرین ورژن گپز موجود درسایت استفاده کنید! در غیر اینصورت مشکل عدم بوت شدن برایتان اتفاق خواهد افتاد!

۲- به ریکاوری ریبوت کرده و در بخش wipe تنها و تنها ۲ تیک cache و dalvik را زده و نوار را بکشید تا عملیات وایپ انجام شود.

۳- روی Install لمس کنید -> Select Storage را انتخاب کرده و SdCard را انتخاب کنید -> به محل فایل های دانلود شده رفته و ابتدا رام را رایت کنید سپس گپز را رایت کنید.

۴- دوباره در بخش wipe تنها و تنها ۲ تیک cache و dalvik را زده و نوار را بکشید تا عملیات وایپ انجام شود.

۵- ریبوت کنید و تمام.

۵-۱- توجه! بوت اولیه تا ۱۵ دقیقه زمانبر خواهد بود.